Kaip pasirinkti spalvas virtuvei
Spausdinti

( 8 )
Renkantis spalvas turėtumėte visų pirma atsižvelgti į savo asmenybę, pomėgius ir nebūtinai vadovautis dizaino teorijomis, samdytis profesionalus ar panašiai, tam, kad susikurtumėte sau tinkamą spalvų kombinaciją. Spalvų pasirinkimas yra itin subjektyvus dalykas, ir dekoruojant namus būtina pasirinkti tai, kas iš tiesų jums patinka. Jei įrenginėjate šeimos virtuvę, įsiklausykite į visų šeimos narių pastebėjimus, pasirinkite fasadų, audinių, plytelių pavyzdžius bei juos derinkite tarpusavyje.

Patartina pradėti spalvų pasirinkimą nuo baldų, grindų, plytelių, kadangi šie dalykai yra mažiausiai lankstūs keitimui. Perdažyti sienas, ko gero, yra pigiausia, ir jos gali būti priderinamos praktiškai prie bet kurios spalvos. Pasirinkus neutralias pagrindines spalvas, o ryškiai nudažius sienas, spalva bus lengvai pakeičiama. O jeigu visa jūsų virtuvės spalvų paletė bus neutrali, egzistuoja įvairūs būdai įlieti spalvų per įvairius interjero elementus, tokius kaip kilimai, roletai ar užuolaidos, taip pat meno kūriniai, aksesuarai ar asmeninės kolekcijos. Taip pat nereikėtų pamiršti galimybų įnešti gyvų spalvų per gėlių puokštes, vaisių vazas, panaudojant tiek įvairias gėles bei vaisius, tiek ir spalvotas vazas bei dubenis.

Dominuojanti virtuvės spalva yra grynai asmeninis pasirinkimas, ji gali būti ryški ir gryna, ar pastelinė ir subtili. Tačiau patartina neperkrauti savo spalvų paletės, kadangi per daug atspalvių gali sukurti chaoso įspūdį, nors kartais daug spalvų gali atrodyti visai neblogai:

 


Taip pat būtina atsižvelgti į apšvietimą. Spalva yra šviesos atspindys, todėl šviesos kiekis kambaryje itin veikia spalvas bei jų derinius. Todėl renkantis spalvas būtina nuspręsti, ar daugiau šviesos bus iš natūralių, ar dirbtinių šaltinių. Pavyzdžiui, jei virtuvė yra šiaurinėje namo dalyje, natūralios šviesos čia bus mažiau, todėl patartina šiltų spalvų paletė, kuri sušvelnintų šešėlius ir atvirščiai. Prieš pasirenkant spalvas virtuvei, būtinai pasižiūrėkite, kaip jos atrodo prie natūralaus ir dirbtinio apšvietimo. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad kai kada naudojamos fluorescencinės lempos spinduliuoja melsvesnę, šaltesnę šviesą, todėl atitinkamai gali paveikti ir pasirinktas spalvas. Balta spalva visada atsipindės kitas spalvas, todėl ji laikoma natūralia ir prisiderinančia prie aplinkos.

 

Kai kurios spalvos Jūsų virtuvei

Šiek tiek pakalbėsime apie egzistuojančią grupę spalvų, kurios yra labiausiai tinkamos virtuvėms, su jomis mažiausia tikimybė apsirikti. Dizaineriai pripažįsta, kad žemės spalvos, įvairios neutralios bei gelsvos yra geriausios virtuvės spalvos, kadangi jos lengvai derinasi su durelių spalva, atsipindi šviesą, sukuria jaukumo įspūdį bei yra nepriekaištingos vėliau parduodant nekilnojamąjį turtą.

 Mėlyni, žali, purpuriniai atspalviai bei kitos panašios spalvos nekelia alkio, kaip kuriais atvejais jį net slopina.

 

Švelniai geltona

Geltona yra šviesiausia spektro spalva, ji suteikia viltį, džiaugsmą, gerą nuotaiką. Daugelis namų šeimininkų ir dizainerių sutinka, kad švelniai geltona spalva yra itin tinkamai virtuvei, nes tai ir draugiška, kartu ir išsiskirianti  spalva, tinkanti su visais medienos atspalviais. 

 Neutralios spalvos

Su pakankamu kiekiu balto atspalvio,  kiekviena spalva gali tapti neutralia, svarbiausia, kokios rūšies neutralios spalvos siekiate. Geriausia yra tai, kad tikriausiai niekada neapsiriksite, pasirinkdami vidutiniškai švelnias neutralias spalvas virtuvei, taip pat galite šauniai jas derinti ir su kitais, ryškesniais atspalviais.

 

Tamsesnė geltona

Ryškesnio atspalvio geltonos sukelia tradicinės virtuvės pojūtį.